gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Ogpret

19 Eylül 2021, 20.31
A- A+
Ne demesinden çok, neleri dememeye çabalamalıydı. Panik atak yaşamaktan korktuğu için ağlamamalıydı. Kaç siren duymuştu halbuki, kadının içinde olduğu o *(1)ambulanslarda. Öylecene gitmeyecek kadar asildi, ruhu ile de, gözleri ile de, hatıratlar ile de asildi.. 

O senesinde olağan dışı bir sonbahar yaratılmıştı. Nisan'ı hatırladı. Direnişçi o ağaçları! Kökleşmek istediyse de, kadın bu eyleme izin vermemişti. Yapraklarını rica ile minnet ile açtırmak isteyen o ağaçlar.... Birazdı yani, denizdeki damla ölçeğiyle de olsa biraz buruklaşmasına dahi engel olmuştu. O... Bir kadın mıydı ki tam¿ Yoksa, doğa anadan kainatı kiralayan, yaratım özelliğini varla yok arası bilmece kesitinde gizemli biçimde icra eden bir şanslı mıydı. 

Şekerli göllerinde yüzen, kimisinin sırtında tuz taşı taşıdıklarını gördüğü o balıklara bile hayat hakkı tanımasını ürpertici bulmayı şimdi mi seçecekti. Bu nankörlük olmazdı. Ama bir zaaf olurdu maalesef! Aslanların kırbaçlanarak, ayıların közlerde yürütülerek, şempanzelerin hortumla dövülerek, atların aç bırakılarak, yunus balıkcıkların elektriklenerek 'eğitildikleri' sirkler ülkesi olan Gradk'a karşı açtığı savaşta Pon oradaydı. Sevgilisi, akıldaşı, kalp paydaşı ve aynı zamanda komutanı olan Dias'ın oklarını hazırlayan okçusuydu. Gradk'taki savaşta, yerin üç *(2)kat altından çıkarak, az kalmıştı ki Dias'ın sol göğsünü uçuracak olan *(3)Esosnela'ya sol bacağını zar zor verebilmişti de Dias'ı kurtarmayı başarabilmişti. 

Pon'un sol bacağını kalçasına kadar yutan Esosnela'yı son anda fark eden Dias canavarın peşinden gitmişti. Giderken Pon'a sanki son kez bakıyormuşcasına onu seyretti. Kızamayan, üzülemeyen, söz veremeyen o bakışı hatırladı Pon. 

Şimdi de aynı bakışlarla ikinci kez giden Dias'a ne dememesi gerektiğini düşünüyordu. Kalbinin yarısını an itibariyle *(4)Ogpret savaşında kapan, kil toprakla kaplı yeşil karlı yağmur devlerinin komutanının peşinden gidiyor. *(5)Hagaron'un şu an midesinde olan yarım kalp, *(6)Lerf denizinde yüzerlerken Dias'tan bir hediyeydi. Pon da kalbini ikiye bölüp yarımını Dias'a vermişti. Bu yüzden, Dias'ın bu ikinci gidişi fazlasıyla önemli! Kalbi geri alabilmek uğruna geri gelemeyebilirdi. Pon bir anda, bu imkansızlık masasında '%50 kazanma olasılığına' mümkünlük kazandırmak zorunda kalan bir kumarbaz olarak buldu kendisini.

İstemeye-istemeye, miğferinin içinden çıkardığı uçan halısına emri verdi. 

6* : Dünyada ilk var olan gök denizi. Aynı zamanda Pon'un evi. 
5* : Yağmur devlerinin komutanı
4* : Kasırgalar Krallığı ülkesi 
3* : Moleküllerinin nelerden oluştuğunu hiç kimsenin bilemediği bir canavar
2* : Günümüzün 20 metresi 
1* : İki bulut kümesinden yapılmış ama beyaz değil. Demlenip içilen çay renginde, 100 tane hasta yatağı olan, kuğu kanatları gibi pervaneleri olan, havada uçarken kartal sessizliğiyle ilerleyen bir araç. 

YORUMLAR

20 Eylül 2021, 18.55
Gözlerimi fal taşı gibi açmış vaziyette ekrana bakıyorum. Hönklüğün zirvesindeyim. Bir insan kaç kişiden ibaret olabilir ki diye düşünürken çokluğun aynı zamanda horozların ve tavukların eşindiği çöplük olduğunun idrakine varmam an meselesi.

Adını bilmediğim canavarlar her yeri kuşatmış vaziyette. Biraz sonra olacaklar belki de olması gerekenler değildir ama yine de biraz sonra olacak olmaları onların gerçekliğinde bir yer edinmem gerektiğini çığlık çığlığa yüzüme çarpıyor.
Evet canavarlar...
İçinde kaç canavar var, dedi  Babettemila.  Suskun kaldı Galactichus, bölünerek çoğalan canavarlarının sayısını unutmuştu.

Notunuz:               ¨*       x*x~&       %*¨
                            ¨*        x*x~¨        >*¨

Kafayı yedirteceksin bi gün ya hadi hayırlısı.....   :))))

Allahım sen biz fani kullarını koru. Amin.

                      
20 Eylül 2021, 20.40
Kafayı yiyecekmiş. Duy da inanma. Bu zamana kadar Allah'u alem kaç insanı delirtmişsindir acaba :))) galactichus da galactichus, neymiş bu galactichus yaa. Allah'ım ben acaba elm sokağında mı hapsoldum :(:(::(:(:(:(
20 Eylül 2021, 22.31

Yollarda ararım beni beni beni beni, takvimlerden sorarım beni beni benii la la la lalalalalalalaaaaaa..

Dans ederim hayalimlelelelelelee yine de yaşarım beni benii beniiiiiiiiiiiiii la la la lalalalalala.
 

Notunuz : Sen öldüğün zaman( Allah uzun ömür versin.)  kafatasını açıp orta yerine gökdelenler inşa edeceğim galactichus, hepsini milyar  tilyar dolarlara satacağım :)))))  
Sonra kafatasının en ücra köşesine çadır kurup, ateş yakıp, dans edeceğim.  lalalalalala lalalalal  lalalala 

Di mi ama :) kaç insanın dünyası bu kadar büyük ki....  Neymiş bu Galactichus ya :)))  Görüşürüz :)

Saymadım, sayamadım delirttiğim insanları :)) 


21 Eylül 2021, 08.21
Güne senin yorumunla başlamak [iki el birleşik dua eden ikon]
Bu saatte hemen gülemiyorum. Tamam bu yalandı güldüm ama parantezler için erken :) 
Allah sana da uzun ömürler ihsan eylesin bal kaymak. Kafatasımı açman imkansız. Öldüğümde kadavramdan sana geriye ne kalır bilmiyorum. 
Beyin nakli daha da kolaylaşmazsa alırsın :) Organlarımın hepsi fileto :) 
Aynen yahu bir ara görüşelim. Sana puan kaybettirmek hiçbi hazza değişilmiyor :) 
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın