gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Aile..

29 Temmuz 2022, 04.17
A- A+
Hayatıma girdiği günden beri "en çok sevdiğin?" sorusunun düşünmeye ihtiyaç duymadan cevabıydı o. Şimdi bahsedemiyorum bile ondan. Ona yalandan yere kızdıklarım, küstüklerim, dünyanın en güzel masallarınını yazdıklarım, anlattıklarım, elinden tutuşum, öpüşüm...hepsi gözümden akmaması için, babama göstermemek için kendimi zor tuttuğum göz yaşlarıma sebep olan anılar sadece. belki diyorum çocuğum olursa onu sevdiğim kadar sevebilirim. Sonra farkediyorum mesele o değil!!!! 
insanın kardeşini, babasını, annesini,sevgilisini kimse o en sevdiğini kaybetmesi, bir daha asla aynı insan olamayacağı anlamına gelir. 
O yüzden sevmek de artık aynı anlamı ifade etmeyecektir..

Mekanın cennet olsun ablacığım, seni özlüyorum!

YORUMLAR

29 Temmuz 2022, 11.05
Annemi kaybedeli bugün 5. gün... En çok sevdiğim sorusuna düşünmeden yanıt vereceğim kişi idi Annem... Ve şimdi onsuzum, onsuz kaldığım günden beri de sanki dünyada kimsem yokmuş gibi hissediyorum... Sözlerinize yürekten katılıyorum... Mekanları cennet olsun, başınız sağolsun sizlerinde...
29 Temmuz 2022, 15.09
Mekanı cennet,sizin de yüreğiniz onun cennet gülüşü kadar ferahla dolsun..

İnsanın sevdiğini kaybetmesi acı..Bir o kadar acı olan da kaybettiği zamanı hatırlamaması. Ben anneannemi çok severdim, öleli 13 yıl oluyor. Ölümüne dair hiç bir şey anımsamıyorum. Beynimi zorluyorm olmuyor. Belki anılar tazelenir diye anlattırıyorum insanlara o anları ,ama olmuyor. Sen indirdin mezara diyorlar,herkes gitti sen kaldın diyorlar ama benim hafızamda tık yok. Bu daha çok acı veriyor,çünkü hiç ölmemiş gibi yaşıyor insan. 

Yani demem o ki; insanın sevdiği ile ilgili anıları üzse bile çok değerli....
29 Temmuz 2022, 16.37
bebitoo.....Allah rahmet eylesın. Işıklarda uyusun inşallah.Ölüm karşısında çaresiziz  ne yazık ki. .. . Keşke sıralı ölüm verse rabbim. 


Murti..Başınız sagolsun. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Bir annenin varlığı koca dağlardan, ummanlardan daha büyük . Bir anda artık yanımızda olmayacağı  gerçeği tepe takla olmamıza neden oluyor. 
7  ay önce;annemin ölümüyle kolum kanadım kırıldı sandım. Dert ortağım, sırdaşım, yol gösterenim, arkadaşım, herşeyimdi. Umarım yattığı yerde rahattır. En azından acılarından kurtuldu diye teselli oluyorum. Ve agresif....Başınız sağolsun. Uzun zaman olmuş  anneannenizi kaybedeli ama sözlerinizden hala onu  çok özlediğinizi anlayabiliyorum. Cennet olsun mekanı.


Yakınlarını kaybeden tüm gamyun ailesi üyelerinin de başı sağolsun diyorum bu blog vasıtasıyla....
29 Temmuz 2022, 17.18
Teşekkür ederim Zerrya sizin de başınız sağolsun... Benim de tek tesellim acılarından kurtulmuş olması... O yüzden vefat ettiği günden beri kendimi hep bak artık nefes alamıyorum diye çırpınmayacak, solunum cihazlarına ihtiyaç duymayacak, haftalarca entubede kalmayacak diye avutuyorum... 
30 Temmuz 2022, 11.52
   bu acılarımız hiç unutulmuyor.. hepinize sabırlar dilerim..
01 Ağustos 2022, 10.45
Amin mekanları cennet olsun inşallah 
02 Ağustos 2022, 19.52
Başınız sağolsun.

03 Ağustos 2022, 13.45
Başın sağolsun Sevgi.. 36 saat olacak annemi kaybedeli. Hissetiklerini çok iyi anlıyorum.. Acını, özlemini.. 
Allah Sabır Versin.
04 Ağustos 2022, 04.03
Ölüm, varlığı inkar edilemeyecek, gerçekliği asla sorgulanamayacak belki de tek hakikat. Herkes ölen bir sevdiği ile ucundan kıyısından biraz ölmüştür.. 
Acınızı anlayabiliyorum. Çok ölüm gördüm ama üçü nerede ise beni de öldürüyordu. Benim ölümümü erteleyen, onların kanlı canlı hallerini düşünmekten vazgeçmek oldu. Bu bir ihanet midir.?? Hiç bilmiyorum. Ama yaşayabilmemin tek yolu buydu. Herkes öyle yada böyle yaşamına devam edebilmenin bir yolunu bulabilmeli bence. Çünkü yaşam da en az ölüm kadar varlığı reddedilmez bir hakikat.. 

Acınızı hafifletebilecek bir yol bulabilmeniz dileği ile.. 
Burak bey aynı dilek sizin için de geçerli.. 
04 Ağustos 2022, 04.07
Diğer yorumları şimdi farkettim özür. 
Murti, Zerrya sizler için de aynı şeyi diliyorum... 
04 Ağustos 2022, 12.35
Teşekkür ederim, Allah razı olsun MaviSakal... 
05 Ağustos 2022, 15.00
Hepimizin başı sağolsun! 

Kelimelerin bittiği yerdeyiz.
Şahit olduğum bir çok ölüm var benim de, her ailemden gideni yolcu ederken onlarla benim de duygularım, hayallerim ve umutlarım öldü.
Ben şimdi kime koşup sarılacağım? Ailemden herkes bir bir gitti, saçımı kim okşar? Büyüklerim hep para değil insan biriktir derlerdi.. ee yaptık! Onlarda sonsuz yolculuğa giderken dua eden hep ben oldum. 
Peki.. ben ölünce kim dua edecek? Sorular üzerine sorular, hissler bomboş.
Geriye yorgun bir hayat, bol dualarla ömrümüzün sonuna kadar zamanımız gelene kadar sabırla beklemek. 
( Tek tesellim; rabbim onları korur, ona emanet ve bir gün görüşmek dileğiyle)06 Ağustos 2022, 00.51
Sağolasın mavi sakal....
08 Ağustos 2022, 16.29
Bana göre hayatta en acı veren olay aile içinden birinin vefat etmesidir hep bir tarafı eksik kalır insanın
Bu eksiklik bel ki büyütür/olgunlaştırır bizi fakat içimizde ki boşluğu anlatmak tarifsizdir.

Başınız sağolsun 
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın