gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

YARDIM

Tüm Yardım Başlıkları >
 

iOS uygulamamız hakkında sıkça sorulan sorular

  Genel

 • Cepten üye oldum aktivasyon e-postası gelmedi, ne yapmalıyım? Eğer e-posta adresinizi doğru girdiğinize eminseniz, şifremi unuttum butonuna tıklayarak şifre sıfırlama e-postası yollanmasını talep edebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz aktif değilse, ayrıca aktivasyon e-postası da gönderilecektir. Eğer e-postanızı hatalı girdiğinizi düşünüyorsanız, www.gamyun.net adresinden bilgilerinizi düzeltebilirsiniz.
 • Eşli oyunları masaya girmeden nasıl anlarım? Masa başlıklarındaki simgesi o oyunun eşli olduğunu ifade eder. Benzer şekilde masa içerisinde masa/el sayısı/fıstık miktarı yazan bölümün sağ alt kısmında eşli oyunlar bu simge ile ifade edilir.
 • Neden sadece arkadaşımın olduğu tek salon gösteriliyor? Arkadaşlarınız birden fazla salonda ise, kaç salonda bulundukları hemen salon isminin öncesinde rakamla belirtilir. Salon ismini sağa sola kaydırarak diğer bulunduğu salonları görebilirsiniz. Salonu seçtikten sonra satıra tıklarsanız, o salona ait konuşma penceresi açılacaktır.
 • Sürekli girdiğim salonları nasıl favori salon yaparım? Salon listesinin bulunduğu bölümde, salon kartlarının sol üst bölümünde bulunan kalp simgesine uzun dokunarak favori salonlarınızı belirleyebilirsiniz. Favoriden silmek istediğiniz salonları, yine benzer şekilde kalp simgesine uzun dokunarak silebilirsiniz.
 • Daha önceki sürümlerde olduğu halde yeni sürümlerden neden mağaza kaldırıldı? Apple, IAP kuralları gereği, abonelik şeklinde olmayan uygulama içi ürünlerin de (aylık elit üyelik gibi) appstore üzerinden satılmasını talep ediyor. Mağaza içeren sürümler onaydan geçmediği için maalesef mağaza'yı yeni sürümlerde kaldırmak zorunda kaldık. Üye özelliklerini web sitemizden alabilirsiniz.
  Yüzbir OyunuYüklemek için tıkla

 • El açabilmek için ne gerekli? Seri açabilmek için elinizdeki sayıların toplamı en az 101 olmalı ya da çift açabilmek için en az 5 çiftiniz olmalıdır. Eğer oyun katlamalı ise, en son açan oyuncudan 1 sayı ya da 1 çift fazla açmanız gerekir.
 • 12-13-1 peri geçerli mi? Yüzbirde 12-13-1 peri geçerli değildir.
 • Seri açan çift açabilir mi? Bir başka oyuncu çift açmışsa, elinizdeki çiftleri açabilirsiniz.
 • Çift açan seri açabilir mi? Çift açan oyuncu seri taş açamaz ama mevcut açılmış perlere taş işleyebilir. Mevcut bir perin, öncesine 2, sonrasına 2 olmak üzere en fazla 4 taş işlenebilir.
 • Bir elde kaç taş işleyebilirim? Mevcut bir pere, öncesine 2, sonrasına 2 olmak üzere en fazla 4 taş işlenebilir. Bu kural dışında işleme için bir kısıtlama yoktur.
 • Okey'i ne zaman alabilirim? Elinizde okeyin yerine koyabileceğiniz bir taş varsa, okeyi alabilirsiniz. Okey, seri perlerden ve 4'lü erkek perlerden alınabilir, 3'lü erkek perlerdeki okey alınamaz. Okeyi alabilmek için elinizi açmış olmanız gerekir. Aldığınız okeyle per yapabilirsiniz fakat yerden alınan okeyin perdeki değeri sıfırdır. Örneğin, 2-OK-4 şeklinde yerden aldığınız bir okey ile per oluşturursanız, bunun değeri 9 değil 6 olacaktır.
 • Elimdeki taşı işler göstermesine rağmen işleyemiyorum? Elinizde 7-8-9 taşları var, çift açmışsınız ve yerdeki 4-5-6 gibi bir pere işlemek istiyorsunuz. Sıra size geldiğinde 7 taşı işler gösterilecektir, 7'yi işledikten sonra 8, 8'i işledikten sonra da 9 işler gösterilir. Perin sağına 2 adet taş işlediğinizden dolayı 9'u işlemenize izin verilmez ama bu taş işlerdir, atıldığında alttaki oyuncu alıp taşı işleyebilir. Bu nedenle siz işleyemeseniz dahi taş işler olarak gösterilmektedir.
 • Neden geri al/geri topla diye iki ayrı buton yok? Yüzbirde, tek taş da olsa yanlış bir taş açarsanız geri almak 101 ceza gerektirir, yanlış koyulan tek taşın cezasız geri alınabilmesi gibi bir kural yoktur. Bazı uygulamalarda, açılan taşların yeniden düzenlenmesi diye bir özellik olmadığı için, yüzbir kurallarına aykırı da olsa yanlış koyduğunuz taşı cezasız geri almak için "geri al", tüm taşları cezalı toplamak için ise "geri topla" butonu eklenmiş. Fakat gamyun'da, açılan taşlarınızı tekrar taşıyıp düzenlemenize izin verilir. Seri açılan taşların çift bölümüne taşıyabilir ya da tersi işlemi yapabilirsiniz, ya da seri açtığınız perleri bölebilir yeniden perler oluşturabilirsiniz.
 • Neden geri bırak butonu yok? Atılan taşı aldığınızda "geri al" butonu ile yerine koyabileceğiniz gibi, taşı taşıyarak da geri koyabilirsiniz. Eğer taş açmışsanız, "geri al"'a ilk bastığınızda açtığınız taşları geri alır, tekrar basarsanız, aldığınız taşı geri bırakır.
 • Açma alanını nasıl büyültür ya da küçültürüm? Normal resimleri büyültüp küçültme işlemi gibi iki parmağınızla açma alanınını boyutunu değiştirebilirsiniz.

   iOS sürümü ile ilgili istek ve önerilerinizi mobile@gamyun.net adresine gönderebilirsiniz.