gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

YARDIM

Tüm Yardım Başlıkları >
 

Oyunlarımız Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Oyunda ya da oyun oynamadığım zamanlarda masada beklerken, masadan atılıyorum, neden?
İster oyunda isterseniz oyun dışında, masada belirli bir süre işlem yapmazsanız masadan sistem tarafından atılırsınız. Bu süresiz oyunların bloke olması ve aynı zamanda masaların gereksiz işgalini önlemek için konulmuş bir özelliktir.

Şikayetlerimi ileteceğim yöneticileri diğer kullanıcılardan nasıl ayırt edebilirim?
Yöneticilerimiz, kullanıcı listelerinde ve özel pencerelerinde ! (ünlem) ifadesine sahiptirler. Ayrıca konuşma baloncuklarında da ünlem simgesi vardır. Sadece, bu simgeye sahip üyeler, sitemizde yönetici olarak görev yapmaktadır. Kendisinin yönetici olduğunu iddia eden ve bu simgeye sahip olmayan üyeleri dikkate almayıp, yöneticilere bildirmelisiniz.

Kullanıcı listesinde, bazı rumuzların hemen öncesinde saat simgesi çıkıyor, anlamı nedir?
Bu simge, o üyenin bir süredir bilgisayar başında işlem yapmadığını gösterir (Not: Oyunlarımız, java sanal makinası kullandığından, üyenin bilgisayar başında olup olmadığını yaklaşık olarak tespit etmektedir, bunu her zaman geçerli bir bilgi olarak baz almayınız).

Kullanıcı listelerindeki yıldızların anlamı nedir?
Yıldızlı üyeler, sitemiz içerisinde diğer üyelerden farklı olarak ek haklara sahiptirler. Sarı yıldız elit üyeleri ifade ederken, gri yıldız silver üyeleri göstermektedir. Elit üyelik ve silver üyelik avantajları ve nasıl olunacağı konusunda detaylı bilgi için yardım sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Kullanıcı listelerinde telefon simgesi neyi ifade eder?
Telefon simgesi, o üyenin sitemize cep telefonundan giriş yaptığını gösterir. Sitemizdeki bir çok oyunu cep telefonunuzdan oynayabilmeniz için, cep telefon sürümleri de vardır. Bu oyunlar sayesinde, bilgisayarınız olmasa dahi sitemize girip oyun oynayabilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Üstelik ÜCRETSİZ.

Aynı şirkette çalışan arkadaşlar olarak, neden aynı masada oyun oynayamıyoruz?
Sitemizde, bir oyuna katılabilecek kişilerin farklı IP'lerden olma zorunluluğu vardır, bu nedenle aynı internet çıkışını kullanan üyeler, sitemizde puanlı oyun oynayamazlar. Aynı yerden giren kişiler, sitemizde puansız oyun ise oynayabilirler.

Oyun kaybetmediğim halde puanım neden düşüyor?
Oyundan kendi isteğiniz ile çıkmanız durumunda, ceza puanı düşülür. Ayrıca, ister kendi isteğinizle çıkın isterseniz bağlantınız kesilsin, ayrıldığınız oyun kalan oyuncular tarafından devam ettirilir ve tamamlanırsa, yerinize oturan oyuncu kazandığında siz puan kazanır, kaybettiğinde ise siz puan kaybedersiniz.

Oyundan oyuncu nasıl atabilirim?
Oyuncular, masa yöneticisi tarafından başlatılan oylamalar ile oyundan atılabilir. Oyuncu atabilmek için oy birliği gerekir. Oyun durduğunda da oyuncu atılamaz. Huzuru bozduğu halde atılamayan oyuncuları, yöneticilerimize şikayet ederek gerekli yaptırımın uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Başlanmış bir oyunu nasıl yenileyebilirim?
Başlanmış bir oyun, ancak masa yöneticisi tarafından başlatılan oylamalar ile yenilenebilir. Oyunu yenileyebilmek için oy birliği gerekir. Oyun durduğunda da oyunu yenileyemezsiniz.

Salonda çok sayıda bağlı üye olmasına rağmen neden davet bölümünde çok az sayıda üye çıkıyor?
Davet bölümünde, davetleri kapalı ya da bilgisayarları başında olmayan üyeler gösterilmemektedir, bu nedenle salonda bulunandan daha az sayıda üye davet listelerinde görüntülenir.

Salondan düştüm, oyundaydım fakat salon dolu olduğundan salona tekrar giremedim, bu nedenle puan kaybediyorum, bunun çözümü yok mu?
Salondan düştüğünüzde, uygulamamız salona otomatik olarak yeniden bağlanacaktır. Salon dolu dahi olsa, otomatik bağlantı sayesinde belli bir limite kadar girebilmeniz mümkündür, bu nedenle kendiniz yeniden girmeye çalışmak yerine otomatik bağlantıyı beklemelisiniz.

Düştüğüm oyuna beni almıyorlar, yöneticiler de yardımcı olmuyor, nasıl oyuna gireceğim?
Düşen oyunculara oyundaki yeri sistem tarafından otomatik verilmektedir. Salona giriş yaptığınızda, bu durumu ifade eden bir mesaj kutusu göreceksiniz, bu mesajı onaylamanız durumunda yeriniz otomatik olarak sistem tarafından verilir. Bu otomatik davetin yapılmadığı durumlarda ise, yer hakkınızı kaybetmişsiniz demektir. Hiç bir zaman yer alma konusunda, yöneticilerimiz yardımcı olmazlar.

Mesaj bölümlerinde yazdığım yazının rengini nasıl değiştirebilirim?
Mesaj bölümlerinde, renk değişikliğini /c<renk kodu> (örnek /c33 gibi) şeklinde yapabilirsiniz.

Neden karizma kısıtlaması var?
Karizma kısıtlaması, küfürü daha az bir seviyeye indirmek için konulmuş bir özelliktir. Yasaklar sadece alınan üyeliğe verilebildiğinden, yasaklanan üyeler hemen gidip yeni bir üyelik alıp tekrar aynı aykırı tutumlarını devam ettirebilmektedir. Halbuki karizma kısıtlaması sayesinde, üye karizma kazanıncaya kadar sohbet edemeyeceğinden aynı tutumunu sürdüremez. Karizma sisteminin amacına ulaşabilmesi için, üyelerimizin hem masada hem de özelde istisnai durumlar dışında karizmasız sohbete izin VERMEMELERİ gereklidir.

Karizmayı nasıl yükseltebilirim?
Karizmanızı yükseltmek için yardım sayfalarımızdan "Karizma Nasıl Hesaplanır" başlığı altındaki yardıma bakabilirsiniz. Yardımda belirtilen maddeleri gerçekleştirerek karizmanızı arttırabilirsiniz. Ayrıca, sitemizde kaldığınız süre içerisinde, bir oyun yerine birden fazla oyunda bulunmak da karizmanın daha hızlı artmasına neden olur.

Neden rumuzum kodlanmış görünüyor?
Uygunsuz ve rahatsız edici rumuzların kullanılmasını önlemek için sitemizde rumuz onay zorunluluğu vardır. Yeni üyelik aldığınızda ya da rumuzunuzu değiştirdiğinizde, rumuzunuz onaysız hale gelir. Rumuzlar yöneticilerimiz tarafından kontrol edilerek sıra ile onaylanır. Rumuzu kodlanmış olan üyelerimiz, sitede sadece sohbet edemezler, diğer bütün etkinliklere katılabilirler.