gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

YARDIM

Tüm Yardım Başlıkları >
 

Salon Kiralama Şartları

- Gamyun salonlarını kiralayan üyelerimiz, Salon Kiralama Şartlarındaki maddeleri kabul etmiş sayılırlar. Salonu kiralayan üye, salon sahibidir. Kendisi ve salon yönetimi için yetki verdiği üyeler salon yöneticisi olarak isimlendirilir.

- Kiralanan salonlar, kiralayan kişi ve yetkili kıldığı salon yöneticileri tarafından yönetilir. Salon yöneticileri, elde ettikleri bu hakkı gamyun ya da üyelerin aleyhine kullanamaz. Bulundukları salonun yöneticileri olarak, salonda bulunan üyelere yardımcı olmak, salonda ya da oyunda çıkan sorunları çözmek zorundadırlar.

- Salon kiralaması oyunlar içindeki sanal mağazadan fıstık ile yapılır.

- 16 yaşından küçükler salon kiralayamaz ya da salon yöneticisi olarak atanamazlar.

- Salon kiralayabilmek için gerekli koşullar
    * En az 100 karizma
    * 6 aydan daha uzun üyelik
    * Son 6 ayda en az 150 saat çevrimiçi sitede kalmış olmak

- Salonlarda yönetici olabilmek için gerekli koşullar
    * En az 50 karizma
    * 3 aydan daha uzun üyelik
    * Son 6 ayda en az 150 saat çevrimiçi sitede kalmış olmak

- Cep oyunlardan yöneticilik yapılmaz. Salon yöneticileri cepten girdiklerinde, normal üye olarak girerler.

- Kiralanan salonlar gamyun salonlarından önce gösterilir. Salonların sıralaması, (Facebook'ta özellikli salonlar öncelikli olacak şekilde) ilk kiralama zamanına göredir. Yeni kiralanan salonlar her zaman sona eklenir. Salonlar çift sütun şeklinde gösterildiğinden, öncesindeki salonların iptal olması/tekrar kiralanmaması durumunda salonun gösterildiği sütün ve sıra değişebilir. Salonların gösterim yeri talep ile değiştirilemez.

- Kiralanan salonlarda gamyun yöneticileri görev yapmazlar, bu salonlara, müdahele etmesi gereken bir olay söz konusu olmadığı sürece yönetici olarak katılmazlar.

- Salon yöneticileri, üyelik şartnamesine ve gamyun kurallarına uymak zorundadırlar. Kendileri yeni kurallar üretemezler ya da mevcut kuralları yok sayamazlar.

- Salon yöneticileri, kendilerine yapılan küfür içerikli şikayetlerde cezai yaptırım uygulamaları zorunlu iken argo/kaba konuşmalar da yönetim tarzlarına göre tolerans gösterebilirler.

- Salon sahibi, salonu yönetmek için oyun salonlarında istediği 5 üyeyi, sohbet salonlarında ise istediği 8 üyeyi daha salon yöneticisi yapabilir, salon ismini değiştirebilir, salon yöneticileri tarafından yasaklanan üyelerin yasaklarını kaldırabilir.

- Salon özelliklerinden, Elit Salon ya da +50 Üye alanlar her biri için +3 fazla yönetici hakkına sahip olurlar. Yani, 5 olan yönetici hakkı, sadece Elit Salon ya da sadece +50 Üye alındığında 8, her ikisi alındığında 11 olur.

- Alınan salon özelliklerinin süresi hiç bir zaman salon kira süresiniz geçmez. Eğer, alınan özelliğin süresi kira süresini geçiyorsa, özellik salona kira süresine kadar yüklenir ve sadece yüklendiği zaman aralığının ücreti tahsil edilir.

- Salon yöneticileri, masadan/salondan üye atma yetkisine sahiptirler. Ayrıca sadece o salonda geçerli olan en fazla 1 haftalık yasak verebilirler. Salon yasağı alan üye, başka bir salonda oyun oynamaya devam edebilir.

- YENİ: Yetkili salon yöneticileri, yönetici ekleme, silme ya da yönetici yetkisinde değişiklik yapma dışında salon sahibi ile aynı yetkilere sahiptir. Yetkili yöneticiler, salonun kira süresini uzatabilir, salon özellikleri alabilir/değiştirebilir, salon isim değişiklik talebinde bulunabilir ve o salonda yasaklanan üyelerin yasağını kaldırabilir.

- Verilen yasaklara mutlaka, olayla ilgisiz bir kişinin okuduğunda anlayabileceği şekilde yasak nedenleri girilmelidir. Örneğin, "dallama" yazan birisi yasaklandığında açıklaması "dallama demek" şeklinde olmalıdır. Yasak nedenlerine hiçbir zaman üyeye hakaret içeren nedenler girilemez.

- Talep edilen salon isimleri, anlam ve görsel olarak kabul edilebilir olmalıdır. Anlam/içerik olarak uygun olmayanlar reddedilecektir.

- Salonda, salon yöneticisi olması durumunda, tüm üye şikayetleri salon yöneticilerine yönlendirilecektir. Salon yönetici olmaması durumunda ise, üyeler *Sistem*'e şikayetlerini iletebileceklerdir. Her an üyelerin şikayetleri ile ilgilenebilecek yönetici bulunması için, salon yöneticileri bilgisayar başından uzun süreli ayrılmamalı, ayrılmaları gerekiyorsa salondan çıkmalıdırlar.

- Salon sahibi, salon ile ilgili çeşitli işlemleri, oyunlar içerisindeki sanal mağaza'da bulunan Salon Yönetimi bölümünden yapabilir. Bu bölümden salon ismini değiştirebilir, yönetici yaptığı kişilerin yöneticiliğini iptal edebilir ya da yanlış yasaklananların yasaklarını kaldırabilir.

- Salon yöneticileri, üyelerle ilgili işlem menülerine, kullanıcı listelerinde üye üzerine sağ tuşla tıklayarak ya da özel pencerelerinde konuşma alanı dışında boş bir alana tıklayarak ulaşabilirler.

- Salon yöneticisi yapılan üyelerin yetkilerinin iptali, salon sahibi tarafından en erken 30 dakika sonra yapılabilir.

- Salon yöneticileri, yetkilerini üyeler üzerinde *TEST* edemezler. Yetkilerinin kapsamını ve yasaklama vs işlemlerinin nasıl yapıldığını anlamak için ikinci bir üyelikle girmeli ve onun üzerinde test işlemini yapmalıdırlar.

- Salonu yönetenler, yönetim şekilleri nedeni ile üyeler tarafından tercih edilir salon haline gelmeye çalışmalıdırlar. Aksi taktirde, üyelerin o salona girmemesinden gamyun sorumlu tutulamaz.

- Üyelik bilgilerini çaldıran salon yöneticilerinin salon üzerindeki hakları iptal edilir.

- Salon kiralayan üyeler, salonu kiralamaya devam etmek istiyorlarsa kira bitiş tarihi gelmeden önce yeniden kiralayarak kira süresini uzatmak zorundadırlar. Kira süresini uzatmadığından dolayı boşa çıkan salonların başka üyeler tarafından kiralanması durumunda, salon yeni kiralayan üyenin olacaktır. Daha önceki sahipleri salonu tekrar kiralayacağını bu nedenle iadesini talep edemez.

- Mevcutta kiraya kapalı olan salonlar için rezervasyon mümkün değildir. Salon kiraya açıldığında ilk kiralayan salonun sahibi olacaktır.

- Sohbet salonlarında, tombala oyunu sırasında çinko yapan oyuncuların tombala yapmasın diye ya da üyeler çok konuştuğu için salondan atılması gibi salon yöneticilerinin yetkilerini kötüye kullanması durumlarında, salon yetkileri iptal edilecektir. Sohbet salonlarını kiralayan üyelerimizin, sohbet salonlarının *SOHBET* ve eğlence için olduğunun farkında olmalıdırlar.

- Kiralanan salonlarda, salon sahibi ya da yetkili yöneticileri Gamyun sohbet salonlarında olduğu gibi salonlarında Tombala oynatabilirler. Tombalada çekilen sayılara ya da kartlara bir müdahelede bulunamazlar. Bakım nedeni ile yarım kalan tombalalar, çinkolar yapılmış olsa dahi bakımdan sonra yeniden oynatılır. Verilen fazladan fıstık miktarı nedeni ile (2 kez 1. çinko ve/veya 2. çinko yapılmış olabilir) tombala için ek ücret talep edilmez. Oynanan tombalalarda, sayı kaçırılması durumunda çinko ya da tombala yapılmadan torbadaki sayıların tükenmesi nedeni ile tombala sona erebilir.

- Kiralanan salonlarda düzenlenen turnuvalara katılım ücretli olamaz. Ücretli turnuva yapan ya da yapmaya çalışan salon yöneticilerinin salon üzerindeki hakları iptal edilir ve gerek görüldüğü taktirde sahipleri ya da yöneticileri yasaklanabilirler.

- Kiralanan salonlar, salon sahibi tarafından başka üyelere devredilemez/satılamaz. Devredildiği ya da satıldığı tespit edilen salonlar iptal edilir, satmaya/devretmeye çalışan ya da satan/devreden salon sahipleri yasaklanır.

- Üyelik şartlarına ve salon kiralama şartlarına uymayan üyelerin kiraladıkları salon üzerindeki hakları iptal edilecektir. İptal edilen salonlar için üyeye bir para iadesi yapılmayacaktır.

- Gamyun, kiralanan salonları kiradan kaldırma, ücretini değiştirme hakkına sahiptir.

- Gamyun, salon kiralama şartlarında haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  *** ÜCRETLER ***

  Salon kiralama ücreti, 100.000 fıstık/ay
  Elit salon, 150.000 fıstık/ay
  Puan korumalı salon, 100.000 fıstık/ay
  +50 üye, 100.000 fıstık/ay
  +5 yönetici, 25.000 fıstık/ay
  Smiley paketi, 25.000 fıstık/ay
 
  NOT: Güncel ücretler için sanal mağazaya bakabilirsiniz. Kiralama ve özelliklerin 3 aylık, 6 aylık ya da senelik paketleri indirimlidir.