gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

ERİKLİ SU ( bir sevda hikayesi)

27 Şubat 2021, 10.35
A- A+
Yapacağım dediysem yaparım, doğam tabietim böyle…Komplike karma bir yazı düşünüyordum ama Ferhat hani dağ deliyor falan ya inşaat kısmından sempatik geldi onu seçtimsmile Resmismile ResmiBir varmış bir yokmuş! Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber(??!!), develer tellal(!!??) iken, ben dedemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken (!!!!)... Buraya kadar bir sıkıntı görmediyseniz bende sıkıntı bulamazsınız rahat rahat yazıyorum :)

Efenim zaman bir zaman, sen de 1300 ler, ben diyeyim 1500 ler (bunun için kavga etmeyelim kırıcı olmayalım) Şehr-i Amasya da sarayda çalışan bir nakkaş varmış. Adı da Ferhat imiş. Buraya kadar fena gitmiyorum, şeytan kulağına kurşun.

Ferhat sarayın duvarlarına kelepçe, kırbaç, jartiyer falan erotik resimler……Dur ya böyle değildi, nazara geldiksmile Resmismile Resmi Heyecan yaptım, uzun süreden sonra aşk yazısı yazıyorum ya bünye adaptasyon zorluğu çekiyorsmile Resmismile ResmiAman canım neyse ne işte, Ferhat duvarlara devrimci slogan yazarken ya da resim yaparken Şirin’i görmüş. Şirin, ay parçası, taş, meteor, cirlop gibi cıncık gibi güzel bir kızmış. Allah var Ferhat’ ta eli yüzü düzgün yakışıklı sanatçı bir kişilikmiş. Birbirlerini görür görmez aşık olmuşlar. Ferhat flörttü oydu buydu mevzuyu uzatmadan direkt sultanın huzuruna çıkmış. Sanatçı cool bir kişilikmiş ama yol yordam örf anane pek bilmiyormuş. Ananı babanı al yanına, çiçek çikilota bir şey götür ama nerdeee??? Damdan düşer gibi… Pehhhh!!!

Sultanın karşısında bütün özgüveni ile konuşmaya başlamış
-Sultanım hayırlı bir iş için geldim
-….
- Allah’ın izni ile kızınız Şirin’i kendime istiyorum
Sultanın gözleri dolmuş, yavaşça tahtından doğrulmuş. Kollarını Çetin Tekindor gibi na böyle iki yana açmış, dizlerinin üzerine çökmüş -Senin canının yirimmmm!!! Diye ver etmiş feryadı
Ferhat şaşkınca sultana bakıyormuş
-Birde yekten geldin, ananı babanı dahi getirmedin he mi?
-…
-Şu cesarete , şu özgüvene bak ya!!! Allahım yarabbim!!!
Ferhat herhalde Şirin’i bana verecek diye az kabarıp bıyık altından inceden gülümserken sultan yanındaki iri kıyım badici korumaya işaret vermiş. Abimiz almış Ferhat’ı eline başlamış dövmeye, ama öyle böyle değil. Böyle bir dövme şekli yok! 5-10(ahşap) ile vurup beşi onumu saycaz laa diye hunharca gülerek, halay çekerek, bir yanağında sarayın halısının diğer yanağında tavanının motiflerini çıkaracak bir git gel temposunda itina ile dövmüş…O derece yani…
Tam Ferhat’ı perte çıkaracakken sultanın diğer kızı mehmene banu hatun babasının koluna sarılmış.
-Babacım ölecek adamcağız
-Ölsün nolcak ki??
-Ya babacım sizin gibi merhametli bir sultana bu yakışır mı?
-Ne yapayım kızım
-Bence ona bir vazife verin yaparsa Şirin kardeşimi o zaman hak etmiş olur
-Kızım niye uğraştırıyorsun sorması ayıp
-Ya yazık günah çooookkkk tatlıııısmile Resmismile ResmiFalan filan işte, alttan girmiş üsten çıkmış babasını razı etmiş Banu hatun. Neden mi? O da Ferhat’a yanıkmış.

Sultan gönülsüzce demiş ki ne zamanki şu karşıdaki dağı deler şehre temiz su hattı çekersin kızım şirini o zaman sana veririm. Ha ama öyle paletli kepçeydi, jcb idi falandı filandı yok! Verin şuna bir külüng! yersen kirşen!
Ferhat bir külünge bakmış bir sultana
-Bu yaptığın hoş bir şey mi? Su istiyorsan migrostan alırdım ben…
Sultan iri kıyım badici korumaya dönmüş, memnuniyetsizce başını iki yana sallamış
-Oglum elinizin bir ayarı olsun,tövbe tövbe diye söylenmiş

Ferhat tabi güzel sanatlar mezunu olduğundan fizik matematik falan pek ilgi alanı değilmiş. Mantık kısmı da sanırım yediği dayaktan ötürü pek verimli çalışmıyormuş. Hani ilim irfan var, hesap var kitap var….
La el kadar külüngle dağı nasıl deliyon, suyu nasıl getiriyorsun ? Tabi bunun adına aşk demişler hemen, aşktan oldu, aşk!!! Hani nasıl desem en kibar tabir ile bana pek inandırıcı gelmiyor.( baya kibar oldu ya şaşırdım)

Ferhat yakın arkadaşı cafonun yanına gitmişsmile ResmiCafo yakmış sigarasını ferhatı dinlemiş. Sonra bir külünge bakmış bir Ferhat'a.
-Sen bu külüngle dağı del, ben amasya meydanında yokmu beni böyle seven biri diye bağırmazsam insan değilim demiş.
Ya kanka öyleydi böyleydi yapmam lazım falan fistan diye Ferhat başlamış ağlamaya.Cafonun pırlanta gibi kalbi dayanmamış tabi, cafo ince ruhlu bir ameleymiş, insan gibi insan adamın hammedisi imişsmile Resmismile Resmi Laynnn bu kendini övme işi güzel oluyor bloglarda, millet yapıyor ben daha önce neden yapmamışım kismile ResmiTamam lan bakarız çaresine demiş, arkadaşının sırtını sıvazlamış göndermiş.Sonra da söylenmeye başlamış - Migrostan su alaymış harbi iyiymiş...

 Cafo suriyeli 30-40 yer yer 50-100 adam ayarlamış. Hilti marka darbeli matkap falan bulmuş hepsine. Birde erkete sağlam bir adam bulmuş. Ne zaman ki sultanın adamları geliyor ferhat külüngle dağa girişiyor, ne zaman ki sultanın adamları gidiyor suriyeli tim hilti ile ver ha ver ediyormuş dağa...İş programına uygun şekilde kazı devam ederken Banu hatun çıkagelmiş.

Ferhatı tenhada kıslamış. Taciz etmiş falan ama Ferhat dini bütün bir adam olduğundan bacım git ayıptır vs diyerek Banu hatuna yol vermiş.Banu hatun bu olaya çok bozulmuş. Hemen bir haberci ayarlayıp Ferhat' a göndermiş. Haberci Şirin hatun öldü demiş demesine ama tam o sırada dağdan çıkan kolum kalınlığındaki su Ferhatı kayalara çarpmış. Ferhat beyin kanamasından ölmüş. E tabi bu haberi alan Şirin hatunda kendini intihar etmiş. Banu hatunda vicdan azabından kendini asmış. Sultan yine açmış gollerini" benim yüzümden!!!" diye kendini sarayın çatısından atmış. İri kıyım badici oğlanda kalp krizinden ölmüş.

Cafo dağlardan gelen suyu hazır su olarak migrosa satmış. Paraya para dememiş.Marka ismi ararken arkadaşı Ferhat aklına gelmiş.
Ulan demiş malta eriğine bak külüngle dağ delecekmiş aşkı için pehhh! Derken suyun adını erikli koymuş...
Herkes ölmüş, cafo hariç kimse mutlu olmamış

Allah ta benim belamı vermesinsmile Resmi
Dinimiz aminsmile Resmismile Resmismile Resmismile Resmi

https://www.youtube.com/watch?v=MfZ4yw3gdBg

YORUMLAR

27 Şubat 2021, 19.27
Okudum, içime sindiremedim, bir daha bir daha bir daha okuyacağım :)))))  Sözünün erisin vesselam. smile Resmi Yaparım, dedin ve yaptın... Öncelikle bu nadide eseri  bizlerle paylaştığın için tüm okuyucular adına teşekkür ederim. Kalemindeki renk hiç bitmesin İNŞŞŞŞŞAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTÇIIIIIIIIIIIIIMik Mik Mikk Mikkkkkkkkkkserrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Hüpünüzzzz jitinizzzz  :)))))
27 Şubat 2021, 20.28
Yorum yazmışsın ama...
ben doluyum gardaş 
çok doluyum hemde
bu patlamaya hazır volkanlar var ya dumanı önden tüter
öyleyim işte
e serde çorumlulukta var
sen onu 10 la çarp böl 2 ye 3 ekle gardaş
gördünmü bak ne oldusmile Resmismile Resmismile Resmismile Resmismile Resmismile Resmismile Resmi
27 Şubat 2021, 23.11
Aaaabbbeeeee hhhrrrayraaannn demesem olmazdi cukurcym cafo gardas
28 Şubat 2021, 03.40
Delilerdeeen ben anlarım, konuşiiim onlarlaaaaa la laaa laaa

Nedir bu sevgiligillerden çektiğimiz arkadaş! Hayır; öpüş (ağğzdan), seviş filan di mi, bi aksiyon olsun. Yok allaah yok, illa kavuşamayacaklar, illa bir feryat figan durumu, illa bir gözyaşı. Aşktan soğudum yeminle, hayattan bezdim smile Resmi  Kesmeli, vurmalı, kanlı, testereli şeyler yazalım artık. Bu nedir canım ya; sürekli bir Adem-Havva ve varyasyonları akımı. Çok güzel yazmışsın Cafocum, ohhh sonunda da hepsi ölmüş, para ve kötülük kazanmış. Yaşasın geyik ve mutsuz son! smile Resmi


28 Şubat 2021, 12.46
Erikli su bana dava açtısmile Resmismile Resmismile Resmi
Hep sizden ötürüüsmile Resmi

Gri ben bu muhteşem mikemmel olağanüstü eserimdesmile Resmi aşka farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak bilimsel bir aşk analizi yapıyorumsmile Resmismile Resmi Yazdığım bloglarda aradım ara ara güzel aşklı ızdıraplı acılı yazılarımda var. Yanlış anlaşılmasın.Ben aşka karşı bir adam değilim. Sadece boyutu şekli vs değişiyor. Misal şu an ve önümüzdeki 30 sene (yaşayabilirsem şayet) kızıma aşığım.Sonra bir ayağım çukura girince de ahiret aşkı başlar, kendimizi kandırıyoruz ya gençken bir numara yok  70 den sonra namaz niyaz...
Ha bak ama bonus aşk adına
Otobüs gelince atılan sigara gibi yarım sevmeyin insanları...ya sonuna kadar için ya hiç yakmayın. (Sadri Alışık olması lazım)

Miski amber efsun u pavyona düşüren bu hayat bize ne yapmaz diyerekten izlemiyorum artık çukuru. Malum birde Maraşlı nın senaristinden Çorumlu dizisinin sözünü almışım. Gel gardaş gel maraşlı iyidir

Cezbeeeee!!!!!!! Tam kızacaktım sana ama olumlu yorum yapmışsınsmile Resmismile Resmi barıştımsmile Resmi
Kesmeli vurmalı oluk oluk kanlı testereli yazılar mısmile Resmismile Resmi Hmmm kulağa göze hoş geliyorsmile Resmi Dur şu yorumu bitireyim senin yazının altında durumu bir irdeleyeceğim.


28 Şubat 2021, 20.53
Çok eğlenceli olmuş. Şirinbaba bunu beğendi
28 Şubat 2021, 21.14
hep derlerdi  iyi bir çocuk olursan şirin babayı görebilirsin  diye inanmazdım smile Resmismile Resmi
cafo şirin babanın yorumunu beğendi. 
eyvallah şirin baba
01 Mart 2021, 18.23
bende begendım ...
01 Mart 2021, 20.29
Teşekkürler leuw1
02 Mart 2021, 14.35
Cafo başkan, sen şimdi aşk meşk yazanlara mı sataşıyorsun -smile Resmi-, bana sanki öyle geldi de. Biraz kavga çıkartmak ister gibisin -elleri ovuşturma smiley-. Eğer cevap hakkı doğan kişiler varsa, ekranlarımız herkese açık -fırsatçı smiley- isteyen söz hakkını özgürce kullanabilir -memnun surat smiley-.

Biz telif hakkı doğmasın etmesin diye, karikatürleri, videoları kaldırdık bloglardan Aman Alirıza bey tadımız kaçmasın diye, adam borsaya kota firmaları, yazısına konu etmiş, dava açılıp, donumuza kadar alınsın diye. Dost musun, düşman mısın söyle de bilelim.

Tamam aşkı sevmiyorsun, sevenleri kıskanıyorsun da, bu düşmanlığının hırsını gamyun'u hedef alarak mı sonuçlanacağını düşünüyorsun? Ne Gamyun'u, ne aşk'ı, ne de sevgiyi bitirebilirsin cafo efendi. 

Ha bi de Külüngmüş... Allahın kazmasını, bize külüng diye pazarlamaya çalışıyor. Onun adı kazma işte, külüng filan değil!
02 Mart 2021, 15.05
Nejat alp e bağlamışsın patronsmile Resmi

sevgi ne güzel şey değil mi?
tanrının bize verdiği en güzel hediye
hiç olmadık zamanda içimize alev gibi düşen
dünyadaki en güzel duygu bence
hayatın gercek anlamı değil mi?

Ya tamam millete gaz verme modundasın, kavga çıksın falan diye. Anlıyorum, saygı duyuyorumsmile Resmi  Ekmek parası, geçim dünyası eyvallahsmile Resmi  da bari net hedef beni göstermeseydinsmile Resmismile Resmi
Cezbede yazmış sıkıldım diye, sonra gri de demiş artık yazmayacağım çok sıkıcı diyesmile Resmi sonraaaa....var yani bir sürü insan demiş demiştir der yanismile Resmi

Telif hakkı iyi bi şey. Şimdi biz arkadaşlarla anlaşıp kitap çıkarsak buradaki yazılardan " gamyundan seçmeler"diye sen para kazanmayacakmısın? Hani keçi hikayesi gibi meee smile Resmismile Resmi bize gelirse iyi bizden giderse hiiiii yandım!!!!pehhhhhh

Ha birde külüng olayı vardı. Bunca saçmalamanın içinden külünge takıldığın için daha bir seviliyorsunsmile Resmismile Resmi külüng daha bir masalsı şeediyor olayı ondan şeettimsmile Resmi
 
03 Mart 2021, 18.20
Hayata isyanımız serbest ile aynısmile Resmi

Allah sizin belanızı vermesin!!!Allah sizin belanızı vermesin!!!!
Adam beni aşk düşmanı ilan etti, beni açık hedef gösterdi!!!
Mesaj kutuma 792 tane smile Resmi mesaj geldi.(allahtan yalancıdan vergi almıyorlar daha) beni insanlar kelimeleri ile dövdü. tekmesinden tokatına, dönen tekmesinden uçan sırtına, enseleriyle bile vücudunun her zerreleriyle ile beni dövdüler...
bir kişi demedi ki ‘cafocuğum yardıma ihtiyacın var mı?’ bir kişi be, bir kişi. ben bu aileden değil miyim ya? ben bu aileden değil miyim ya? bir kişi gelip de cafo yanındayız, aşk ne ki kardeşim demedi. Yanımda durmadı. 
 neredeyiz biz? aynı sitede değil miyiz? ilhami abi, sen söyle ben başka sitede mi yazıyorum?
Eylül ben sizin en imlasız blog yazan üyeniz değilmiyim? Sen bile bir omuz atmamışsın pehhhhhsmile Resmismile Resmi

04 Mart 2021, 03.28
Pis aşk düşmanı smile Resmi smile Resmi
04 Mart 2021, 19.25
Cafo sayende iyi bildiklerimiz hep heba oluyor iyi mi. Hay senin külüngüne... :)
Meyve suyunu azalt.. :) 
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın